خانه / اخبار / جشنواره کودکانه های بافت تاریخی بوشهر
جشنواره کودکانه های بافت تاریخی بوشهر

جشنواره کودکانه های بافت تاریخی بوشهر

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر و مدیر «جشنواره کودکانه های بافت تاریخی بوشهر»، ضمن اعلام این خبر گفت : این جشنواره در ایام الله بهمن ماه امسال در سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به میزبانی موزه مردم شناسی استان بوشهر برگزار می گردد.

          نصرالله ابراهیمی با بیان اینکه این جشنواره به نوبه خود می تواند در زمینه آموزش و معرفی بافت تاریخی فرهنگی  افق جدیدی بگشاید گفت: موزه ها وظیفه خطیر انتقال دانش و میراث مادی و معنوی گذشتگان به نسل های آینده را به عهده دارند و با نگرش به همین کارکرد، هماهنگی و برنامه ریزی این رویداد فرهنگی در موزه مردم شناسی استان بوشهر کلید می خورد و دانش آموزان و نوجوانان عزیز بوشهری زیر چهارده سال مخاطب اصلی این جشنواره هستند.

         وی در ادامه بیان کرد: جشنواره با هدف ایجاد بستر مناسب جهت خلق آثار هنری با موضوعیت سنت های معماری، مردم شناسی و مراسمات معنوی با تاکید بر بافت تاریخی – فرهنگی و تک بناهای ارزشمند محدوده بندر بوشهر برگزار خواهد شد.

          ابراهیمی در خصوص محورهای این جشنواره گفت: جشنواره “کودکانه های بافت تاریخی بوشهر”پذیرای آثار هنری عزیزان دانش آموز در شش بخش نقاشی، عکاسی، فیلم مستند، داستان نویسی، خاطره نویسی و گزارش نویسی است که علاقه مندان می توانند آثار هنری و ادبی خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در موزه مردم شناسی استان بوشهر (عمارت طاهری) ارسال نمایند. وی افزود: آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره توسط یک گروه کارشناسی مورد داوری قرار گرفته و در هر رشته هنری و ادبی به سه اثر برتر جوایز نفیسی اهداء میگردد . نصرالله ابراهیمی در پایان گفت: اطلاعات تکمیلی این جشنواره در قالب فراخوان متعاقبا اعلام و به اطلاع عموم خواهد رسید.

جشنواره کودکانه های بافت قدیم بوشهر

جشنواره کودکانه های بافت قدیم بوشهر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*